Yabancılarla ingilizce sohbet etmek

gabile-toplulugu

Yabancılarla İngilizce Sohbet Etmek

İletişim ve Sosyalleşme

            Modern çağ insanının yoğun çalışma temposu gün içinde her ne kadar diğer insanlarla iletişim kurmasına vesile olsa da bu iletişim hareketleri genel olarak yüzeysel olarak kalmaktadır. Zira günümüz dünyasında zaman su gibi akmakta ve insanoğlu hiç bir aktiviteyi uzun soluklu ve sağlıklı bir şekilde yapamamaktadır. Böylesi bir ortamda birey her ne kadar sosyal gözükse de buz dağının arka tarafına baktığınızda aslına durum hiçte öyle değildir. Oysa zamanı daha tasarruflu kullanıp sosyalleşmeye yeterli vakti ayırmakta pekala mümkün.

Küresel Bir Dil Olarak İngilizce

            Günümüz dünyasında her ne kadar aynı dili konuştuğumuz insanlarla bile iletişim sorunu yaşayabiliyor olsak da benzer sıkıntıları farklı milliyetten insanlarla iletişim kurarken daha az yaşamaktayız. Karşıdaki bireyi bir yabancı olarak algılıyor oluşumuz biz de ister istemez kısmen dahi olsa otokontrol mekanizmasını devreye sokuyor. Daha dikkatli ve bir o kadar da samimi bir yolla konuşmaya çalışıyor oluşumuz aslına iletişimi çok daha kuvvetli bir hale getiriyor. Elbette 21. yüzyılın küresel dili İngilizce bu iletişim çabasında büyük bir görev üstleniyor. Birbirinden binlerce kilometre uzakta yer alan farklı ülkelerin insanları bu dil vasıtası ile çok rahat sohbet edebiliyor.

Türkiye’de İngilizce’nin Evrimi

            Modern çağa uyum sürecinde ülkemizde de İngilizceye verilen önem her geçen gün artmakta olup insanlar hem teorik hem de pratik olarak bu dilde kendini geliştirmektedir. Elbette ki pratik yaparak çalışmanın dili öğrenmeye ve sosyalleşmeye büyük katkıları bulunmaktadır. Bu hususta en sağlıklı iletişim yolu da İngilizceyi başka milletten bireylerle konuşmaktır. Böylesi bir iletişim farklı kültür ve medeniyetleri tanıma, öz güven sağlama, hayatın içine daha fazla dahil olup durmadan dönen şu dünyada daha fazla var olma hususunda hususunda ve daha bir çok konuda olumlu anlamda faydaları olacaktır.

             Özellikle İstanbul’un tarihi yarımadası ve Adalar gibi turistik bölgelerine baktığınız zaman esnafın eğitim almamış olmasına rağmen turistlerle ne kadar rahat İngilizce konuştuğunu ve pek çok zaman bu iletişimden her iki tarafın da memnun kaldığını görmek mümkündür. Sosyal deneyimlerin her anlamda insana kazanç sağladığı bilinen bir gerçektir. Yabancılarla İngilizce sohbet etmek de buna en güzel örneklerden bir olarak görülebilir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*